Biblioteczka: Uczymy się angielskiego.

Każdy rodzic wie, jak bardzo ważna jest nauka języków i jak bardzo później przydaje się w życiu. Szymek akurat nigdy nie miał problemu z przyswajaniem nowych słówek po angielsku, ba! Najpierw liczył do 10 po angielsku dopiero później po polsku. Dużo dało nam oglądanie bajek w tym języku i myślę, że też dlatego nauka nowych rzeczy przychodziła mu z łatwością. Niestety, gdy zaczął chodzić do przedszkola, pojawiły się nowe zajęcia i zainteresowania, ta nauka przeszła jakoś na drugi plan, mimo iż w przedszkolu od 3-latków ma prawie codziennie lekcję języka angielskiego. Od września miał uczęszczać na dodatkowe zajęcia, jednak stwierdziłam, że wezmę sprawy w swoje ręce i w tym roku będziemy się jeszcze uczyć w domu. Dzień w dzień wplatam jakieś słówka do zabawy czy przy codziennych czynnościach. Na spacerze wymieniamy różne rzeczy, zjawiska pogodowe i nazywamy je w dwóch językach. Brakowało mi jednak jakiejś pomocy dydaktycznej i wtedy natrafiłam na książki od Kapitana Nauki.

„Na tropie angielskich słówek” to ilustrowana książka gdzie znajdziemy angielskie wyrazy, zwroty i proste zdania. Wszystkie słowa mamy napisane w dwóch językach: Polskim i Angielskim. Razem nauczymy się m.in. liczb, kolorów, członków rodziny czy zwierząt. Książka jest bardzo prosta, kolorowa i świetnie zilustrowana. Szymek bez problemu przyswaja z nią nowe słówka. Bardzo polecam dla dzieci od 4 roku życia wzwyż.

Kolejnym moim wyborem jest również pozycja od Kapitana Nauki, jednak jest to coś zupełnie innego niż pierwsza propozycja. Są to proste wierszyki i rymowanki w języku angielskim. Codzienne powtarzanie sprawia, że dziecko nie tylko uczy się nowych słówek, ale ćwiczy pamięć. Nauczymy się z nią takich rymowanek jak „Eeny, Meeny” czy „Pretty Piggies”.

To są nasze nowości w biblioteczce, które chciałam Wam bardzo polecić, jeśli chcecie rozwijać umiejętności językowe swoich dzieci.

Świetny pomysł dla swojego dziecka, ale również dla chrześniaka czy siostrzenicy na Mikołaja. Na pewno i rodzice i dzieci będą zadowolone. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *