Inspiracje prezentowe: scratch i geo kids.

 

 

Jak wiecie, lubię wyszukiwać ciekawe zabawki i nowe marki, które pojawiają się na Polskim rynku. Ostatnim moim odkryciem jest sklep makopico.pl, który w swojej ofercie ma takie marki jak: scratch czy geo kids. Właśnie zabawki tych firm chcę wam dziś pokazać i pokrótce opisać.

Lampka z projektorem, którą widać na pierwszych zdjęciach od góry, to mój pierwszy wybór ze sklepu makopico. Długo szukałam dla Szymka lampki, która będzie dawała lekkie światło i bardziej będzie służyła do zasypiania niż do czytania. Ta spełnia tę funkcję idealnie. Daje miękkie światło, a prócz tego posiada projektor, który wyświetla nam na suficie gwieździste niebo. Często leżymy z Szymkiem razem i liczymy gwiazdki. Czasami zasypiamy w połowie, a czasami ćwiczymy liczenie tak długo, aż się zmęczymy. Do tego lampka posiada automatyczny wyłącznik i gaśnie po 15 minutach, więc nie musimy chodzić i gasić światła, gdy dziecko już zaśnie. U nas sprawdza się świetnie i sądzę, że jest to fajny prezent nie tylko dla tych starszych dzieci, ale i dla bobasów.

Następnym moim wyborem jest projektor od Geo Kids, który pomaga dziecku w nauce zwierząt. My akurat mamy wersje podwodny świat, gdzie znajdziemy delfiny, ośmiornicę itp.  ale jest też wersja z dzikimi zwierzętami. Projektor posiada regulacje ostrości i 3 wymiennie krążki. Na każdym z  tych krążków znajdziemy 8 różnych zwierząt, czyli w całym zestawie mamy ich 24. Fajny pomysł na wspólne spędzanie z dzieckiem długich zimowych wieczorów.

Ostatni mój wybór to klocki, puzzle z rollercoasterm. Zestaw składa się z dwóch kul i szesnastu kostek, z czego 3 z nich mają specjalnie rozmieszczone otwory. Trzeba ułożyć puzzle tak, by stworzyły one obrazek i by kule toczyły się z góry na dół przez całą układankę. Można ułożyć trzy różne obrazki z cyrkowymi zwierzętami bądź też stworzyć tunel dla kul według własnego pomysłu. Gra ćwiczy wyobraźnię, stymuluje logiczne myślenie oraz orientację w przestrzeni. Jest to świetna zabawa nie tylko dla dziecka. Przyznam szczerze, że sama wciągnęłam się w układanie tych kloców. Niby zwykłe, a jednak niezwykłe i niepowtarzalne. Polecam bardzo!

Wszystkie wymienione wyżej zabawki dostaniecie oczywiście w sklepie makopico.pl, a jeśli użyjecie w koszyku hasła  lilluck to czeka na was niespodzianka! 10 % zniżki na całe zamówienie.

1 thought on “Inspiracje prezentowe: scratch i geo kids.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *