Inspiracje prezentowe: Mapa świata janod.

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To cudowny i magiczny czas, który spędzamy ze swoimi najbliższymi, zasiadając wspólnie do Wigilijnej kolacji i czekając na pierwszą gwiazdkę, by móc rozpakować prezenty. I tu jak co roku pojawia się u mnie problem. Co kupić by niespodzianka nie tylko cieszyła, ale też uczyła i rozwijała wyobraźnię? W najbliższych postach przedstawię wam moje propozycje prezentowe, które ja wybrałam dla moich chłopców.

Na pierwszy rzut chcę wam pokazać magnetyczną mapę świata od Janod, która ucieszy nie tylko czterolatka, ale na pewno i pięciolatka, sześciolatka czy siedmiolatka. W komplecie wraz z tablicą znajdują się magnesy z obrazkami zwierząt, budowli i ludzi charakterystyczne dla danego kraju czy kontynentu. Jest aż ich ponad 200! O każdym z tych magnesów możemy dziecku opowiadać, pokazywać gdzie mieszkają np. pandy, na jakim kontynencie żyją ludzie ze skośnymi oczami czy gdzie znajduje się wieża Eiffla. Mapa świata to przyjemna nauka przez zabawę. Dzięki niej dziecko pozna otaczający go świat, ale także rozwinie swoją koordynację wzrookowo-ruchową, wyobraźnię czy pamięć. W przyszłości będzie również na pewno dobrą pomocą naukową i pomoże przy nauce geografii. Mapa może być również  dekoracją pokoju dziecka, gdyż ma ona specjalny sznurek, dzięki któremu można zawiesić ją na ścianie. U nas był to strzał w dziesiątkę, bo Szymek, jak na przedszkolaka przystało, jest bardzo ciekawski świata więc przyklejanie magnesów, rozmowy o danym kraju czy kontynencie zajęły nam pół dnia, a i tak nie zdążyliśmy porozmawiać o wszystkim.

Jeśli chcecie, by wasze dziecko poprzez naukę poznało nasz świat, to będzie to świetny prezent gwiazdkowy. Dla przedszkolaka wręcz idealny. 😉

 

Outfit – RYLEE AND CRU tu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *