Wyprawka : MOKOSH – coś dla mamy i dla dziecka.

 

MOKOSH COSMETICS to Polska marka, która produkuje kosmetyki w 100% naturalne. Ich nazwa wywodzi się od starosłowiańskiej bogini ziemi, wilgoci, urodzaju i płodności, która stała się muzą i inspiracją do stworzenia tej niezwykłej lini kosmetyków. Mokosh łączy tradycyjne surowce z nowoczesną technologią i dba o każdy szczegół produkowanych kosmetyków jak np. designarskie i piękne w swej prostocie opakowania.

Mnie do tej marki przyciągnął fakt, że tworzy ona kosmetyki nie tylko dla kobiet, ale również dla niemowląt od 1 dnia życia. Mój wybór padł na olej jajoba, który nawilża oraz regeneruję podrażnioną skórę niemowlęcia i chroni ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Może on być wmasowywany w delikatną skórę dziecka bądź dodany do kąpieli. Ale nie tylko takie zastosowanie ma ten kosmetyk! Służy on również przyszłej mamie, zapobiegając powstawaniu rozstępów przy intensywnym wzroście masy ciała, co w ciąży jest jednak nieuniknione.  No i  fakt, że jest on w sprayu skłonił mnie do tego wyboru jeszcze bardziej. Chyba nie muszę również pisać, że kosmetyk został przebadany dermatologicznie i hipoalergicznie wiec jest w 100% bezpieczny. Namówieni?

Jak tak to przedstawię wam mój drugi wybór. Lanolina hipoalergiczna to w pełni naturalny produkt otrzymywany z tłuszczu owiec Austarlii i Nowej Zelandii, który jest idealny dla niemowląt, dzieci i mam. Zabezpiecza brodawki przed wysuszeniem i podrażnieniem, jakie mogą pojawić się podczas karmienia piersią, regeneruję przesuszoną i podrażnioną skórę niemowlęcia oraz może chronić usta przed wiatrem, mrozem czy deszczem. Oczywiście jest ona w wygodnym małym opakowaniu, które zmieści się nawet w najmniejszej torebce.

Ja jestem zachwycona możliwością różnego zastosowania kosmetyków, ich konsystencją i pięknymi, funkcjonalnymi opakowaniami. To są moje pierwsze wybory wyprawkowe i sądzę, że jak najbardziej udane. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *